Zaloguj się:

FAQ

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie instaacji oraz użytkowania naszych statystyk. Gdybyś nie znalazł odpowiedzi na nutrujące Cię problemy prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny

Ile kosztują statystyki xannStat?

Koszt licencji na jedną domenę to 30 zł netto, pobrany skrypt ma darmowa możliwość aktualizacji przez okres 6 mc

Co należy zrobić aby korzystać ze statystyki xannStat?

Aby korzystać z naszych statystyk najpierw trzeba się zarejestrować. Następnie podać pod jakimi domenami będzie działać nasza statystyka. Należy pamiętać, że jedna statystyka może pracować pod tylko jedną domeną. Kolejnym krokiem jest opłacenia licencji za wszystkie wcześniej wybrane domeny. Po tej procedurze należy zainstalować statystykę na swoim serwerze oraz podpiąć kod javascript pod stronę internetową.

Jakie są wymagania dla statystyki xannStat?

Statystyka xannStat jest zawsze instalowana na serwerze klienta. Aby ststystyka mogła działać, wymagany jest serwer z obsługą języka PHP oraz bazy danych mySQL.

Jak wygląda procedura instalacji statystyki?

Procedura nie jest skomplikowana, ale żeby lepiej ją zrozumieć opsiszę ją w krokach

Krok 1. Zaloguj się (lub zarejestruj i zaloguj).

Aby w ogóle korzystać z mozliwości jakie daje nam statystyka xannStat należy posiadać konto na stronie www.xannstat.com. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta, powinieneś je założyć. Aby tego dokonać należy w panelu logowania (na górze strony) kliknąć w pomarańczowe łącza Zarejestruj się! a nastepnie wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką. Pola pozbawione gwiazdki nie sa obowiązkowe, ale mogą zdecydowanie ułatwić kontakt z Tobą. Jeśli pomyślnie przeszedłeś proces rejestracji, w panelu logowania podaj swój login i hasło oraz kliknij zaloguj się.

Krok 2. Dodaj domeny.

Każda statystyka może działać pod tylko jedną domeną internetową. Należy więc napierw podać pod jakim adresem internetowym będzie działać statystyka. Po zalogowaniu zostaniemy automatycznie przeniesieni do panelu zarządzania statystykami, w ktorym pierwszym elementem jest właśnie formularz dodania nowej domeny. Wpisując w pole nazwę domeny oraz zatwierdzając wpis guzikiem dodaj ukaże się nowa, pomarańczowa tabelka z wpisaną nazwą domeny.

Krok 3. Opłać statystykę.

Aby wykupić licencję dla danej domeny, w pomarańczowej tabeli nalezy kliknąć w ikonkę bankntów, która automatycznie przenisie Cię do systemu płatnicznego AllPay. Na stronach AllPay należy postępować zgodnie z systemowymi wskazówkami. Po dokaniu opłaty za domenę, w panelu zarządzania statystykami automatycznie pojawii się zielona tabelka z wpisami za opłacone licencje dla danych domen.

Krok 4. Pobierz paczkę instalacyjną.

W zielonej tabeli pojawią się wszystkie opłacone licencje (1 licencja dla 1 domeny). Wraz z opłaceniem domeny, na naszym serwerze została wykreowana paczka instalacyjna dla tego konkretnego adresu intenetowego. Aby ją pobrać należy kliknąć w symbol klocka z zieloną strzałeczką. Po kliknięciu pojawi się okno zapisu paczki na lokalny dysk konputera. Paczka spakowana jest za pomocą narzędzia zip.

Krok 5. Paczka instalacyjna.

Po rozpakowaniu paczki ukaże nam sie folder xannstat oraz plik info.txt. Folder xannstat musimy wgrać na serwer, do folderu, do którego przypisana jest domena. (główny folder strony internetowej, w którym znajduje się plik startowy np index.html lub index.php). Pliku info.txt nie należy wgrywać na serwer. Jego zawartość wykorzystamy po instalacji statystyki.

Krok 6. Instalacja.

Aby zainstalować statystykę na serwerze musimy przygotować dla niego bazę danych MySQL. Do instalacji będą nam potrzebne: adres bazy (często localhost), nazwa bazy, użytkownik bazy oraz hasło użytkownika bazy. Przystepujemy do instalacji. W przeglądarce internetowej wpisujemy adres internetowy folderu xannstat w danej domenie. Np: http://www.mojadomena.pl/xannstat System automatycznie rozpocznie proces instalacji. Aby instalacja rozpoczeła się bezbłednie powinniśmy nadać folderowi xannstat pelne prawa zapisu (chmod 777), można to zrobić dowolnym klientem FTP np.: Total Commander'em. Pełne prawa zapisu należy także nadać folderowi użytkownika zanjdującemu się w folderze xannstat. Nazwa folderu uzytkownika jest zawsze unikalna i składa sie z 40 losowych znaków. Może wyglądać np. tak: adrgEI84Ghbc73g692jdF7SF36bmxw4kcEvGDD8i. Jeśli nie nadamy praw zapisu do tych dwóch folderów system nie zezwoli na dalszą instalację i zostanie wyświetlony bład, w przeciwnym razie system przywita Cię i poprosi o kontynuowanie instalacji. W kroku drugim instalacji zostaniemy poproszeni o dane do bazy danych. Należy tutaj wpisać uprzednio przygotowane dane. Po kliknięciu dalej system jeszcze raz zapyta czy dane są poprawne. Jeśli tak - kliknij dalej. W trzecim kroku instalator połaczy się Twoją bazą danych aby przygotować w niej potrzebne tabele do poprawnego funkcjonowania statystyk. Jesli chcesz na jednej bazie danych utrzymywać wiecej statystyk (nie polecamy tej opcji) wpisz dodatkowo prefiks w pole formularza. Nastepnie kliknij dalej. Po tej opreacji zostaną stworzone potrzebne tabele w bazie danych i tym samym zakończy sie proces instalatora, informując Cię o pomyslnym przeprowadzeniu instalacji. Po zakończeniu instalacji powinniśmy z powrotem zabronic praw zapisu ustawiając chmod'y na 755.

Krok 7. Logowanie do statystyki.

W paczce instalacyjnej był plik info.txt, W którym zostały wygenerowane dla statystyki dane do logowania. Aby się zalogować do statystyki należy wpisać adres internetowy folderu xannstat dla danej domeny: Np: http://www.mojadomena.pl/xannstat/ oraz w formularzu wypelnić pola login i hasło danymi zawartymi w pliku info.txt

W jaki sposób podłączyć zainstalowaną statystykę na stronę?

Jeśli przeprowadziłeś już instalację statystyki na swoim serwerze musisz ją podłączyć do strony, o której statystyka ma zbierać informację. Należy przy tym pamiętać, że aby statystyka działała prawidłowo powinna być podłączona do każdej podstrony serwisu www np. w stopce. Aby statystyka zaczęła działać należy do kodu HTML dokleić kod JavaScript. Dla każdej domeny generowany jest unikalny kod, który dostępny jest po zalogowaniu się do panelu statystyk (np. http://www.mojadomena.pl/xannstat/) w dziale konfiguracja. Kod powinien wyświetlić się zaraz po kliknięciu w dział konfiguracja, gdyby tak się nie stało kod JavaScript dostępny jest w sekcji [kod instalacji]