Zaloguj się:

Twoja firma w Google. Dlaczego warto zadbac o dobre pozycjonowanieGdy prowadzimy własną firmę, zastanawiamy się jak umiejętnie ją wypromować. Dbamy o reklamę w mediach tradycyjnych, ale bardzo często zapominamy, jak ważna jest nasza witryna w internecie. To ona może generować nam dodatkowe zyski i duży ruch, jeśli będzie dobrze wypozycjonowana.

Dlaczego musisz mieć stronę internetową swojej firmy?

Strona internetowa to podstawa dla twojej firmy. Strona www to nic innego jak wirtualna wizytówka twojej działalności. Pamiętaj, że oszczędzanie na marketingu internetowym, to najgorsze co możesz zrobić. Strona www powinna być przejrzysta, nowoczesna i oczywiście responsywna. Co to oznacza? To, że twoja strona genialnie będzie się wyświetlała na każdym urządzeniu mobilnym. Warto zdać sobie sprawę, że wielu nowoczesnych użytkowników internetu do przeglądania sieci używa innych urządzeń, niż laptop, bądź komputer stacjonarny. Bywa, że częściej przeglądamy zasoby internetu za pomocą smartfona i tabletu. Nasza strona, by była lubiana i chętniej odwiedzana musi spełniać nowoczesne normy. Samo Google zwraca uwagę na to, by nasze witryny były responsywne - to przyciąga klienta, a jednocześnie go zatrzymuje. Jeśli strona będzie nieczytelna, to nie łudźmy się -nikomu nie będzie chciało się jej czytać - prędzej pójdzie do konkurencji, która zadbała o nowoczesne technologie.
Strona www powinna zawierać najważniejsze informacje o naszej firmie. Zastosujmy marketing internetowy i zadbajmy o dobrą treść na każdej podstronie naszej witryny. Co powinno tam się znaleźć? Z pewnością zakładka o nas, gdzie przedstawimy historię naszej firmy. W tym miejscu można wspomnieć o naszym doświadczeniu, profesjonalizmie i każdej rzeczy, którą uznajemy za swoją ogromną zaletę. Gdy zakładkę o nas mamy gotową czas brać się za podstronę opisującą nasze usługi. Zadbajmy, by ten opis nie był napisany trudnym technicznym językiem - w końcu chcemy dotrzeć do osób, które niekoniecznie znają się na naszej branży, ale potrzebują naszych usług. Gdy nie znamy zasad webwritingu, warto zainteresować się copywriterami- oni stworzą dla nas wysokiej jakości treści, które będą oddziaływać na emocje czytelników. Nie zapomnijmy także o zakładce kontakt, tak by każdy potencjalny klient mógł się z wami skontaktować.

Pozycjonowanie strony w internecie

Nasza witryna może być profesjonalna, nowoczesna, ale nic nie zdziałamy gdy będzie ona źle wypozycjonowana. Co to właściwie jest pozycjonowanie i do czego ono nam jest potrzebne? Pozycjonowanie to nic innego, jak dbanie, by nasza witryna była wysoko w wynikach wyszukiwania. Dlaczego wielu osobom tak zależy na tym wyniku? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta - im wyżej w wynikach wyszukiwania znajduje się nasza strona, tym więcej osób ją zobaczy i nas odwiedzi. Tym samym rośnie ruch na naszej stronie i świadomość istnienia naszej firmy w głowach wielu osób. Podsumowując- to genialny sposób promocji naszej firmy, jak i istnienie w świadomości klientów jako profesjonalista.
Badania, które monitorowały zachowania internautów nie pozostawiają złudzeń - prawie 100% z nich patrzyło na pierwsze trzy wyniki, które wyświetlała im wyszukiwarka Google, 80% przeglądało niższe wyniki, ale dalej na pierwszej stronie, za to tylko 20% internautów zerkało na dalsze strony. Co to dla nas oznacza? Wnioski są proste - im jesteśmy dalej w wynikach wyszukiwania, tym mniej osób do nas zagląda. Po prostu. Nigdy nie trafimy do tak dużej ilości potencjalnych klientów, gdy jesteśmy na szarym końcu.
Pozycjonowanie strony firmowej to usługa, na której nie powinniśmy oszczędzać. Wybierzmy dobrą firmę, która zajmuje się pozycjonowaniem. Jako kryterium wyboru wybierzmy doświadczenie oraz pozycję w wyszukiwarce tej firmy. W końcu, jeśli zajmują się pozycjonowaniem, sami powinni być jak najwyżej, prawda?

Jak przebiega pozycjonowanie strony?

Stronę internetową pozycjonuje się poprzez wiele zabiegów. Niektóre z nich opierają się na wpisywanie fraz kluczowych w poszczególne elementy strony np. meta title i meta description. Pierwszy z elementów to nic innego jak tytuł strony, zaś drugi to opis, który zawsze wyświetla nam się w Google pod tytułem strony. Do tego pozycjonowanie strony odbywa się poprzez teksty seo. Te teksty mogą występować w różnych jakościach: teksty preclowe, zapleczowe, specjalistyczne, czy tematyczne. Wszystkie mają na celu wypozycjonowanie naszej strony, czyli umieszczenie jej wysoko w wynikach wyszukiwania. Niektóre z tych tekstów są pisane wyłącznie pod przeglądarki, inne z nich są dostosowane do czytelnika.
Pozycjonowanie to nie tylko teksty ani zmiany w kodzie źródłowym, ale także linki sponsorowane. Czym jest link sponsorowany? Najkrócej mówiąc, jest to reklama w postaci tekstu. Okazuje się, że linki sponsorowane są szczególnie lubianą formą promocji. Pytanie dlaczego? Po pierwsze linki sponsorowane cechuje trafność- idealnie docierają one do każdego, kto jest zainteresowany danym typem usługi i produktu. Efektywność to także ważne słowo, gdy myślimy o linkach sponsorowanych- łatwo można się za nie rozliczać i robi się to wręcz w intuicyjnym sposób. Po trzecie ogromną zaletą linków sponsorowanych jest elastyczność, czyli możliwość zmieniania kampanii w czasie jej trwania.
Promocja naszej witryny w Internecie to kluczowa sprawa. Dzięki temu trafimy do większego grona odbiorców. Jednakże korzyści finansowe z tego wynikające to nie wszystko, co osiągniemy. Gdy nasza firma jest dobrze wypozycjonowana zyskujemy także profesjonalny wizerunek. Zapisujemy się w pamięci naszych potencjalnych klientów, a nasza firma zyskuje renomę. Marketing internetowy to podstawa w dzisiejszych czasach. Dlaczego? Bo już nikt nie szuka firma w panoramie firm, czy innych papierowych źródłach. Dziś chcemy mieć wszystko szybko i na tacy. Jak myślisz, co wybierze klient - firmę z przejrzystą stroną internetową, czy firmę, która widnieje tylko w panoramie firm? Nie oszukujmy się, wybór jest bardzo prosty.
Prowadzenie firmy bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku - tylko ty wiesz, że to zrobiłeś. Ten cytat powinien nam przyświecać, gdy myślimy o planie marketingowym i promocyjnym naszej firmy. Gdy sami nie wiemy jak się do tego zabrać, zatrudnijmy specjalistę. Z pewnością to będą dobrze wydane pieniądze, to tego ten wydatek dość szybko się zwróci. Nigdy nie oszczędzajcie na strategii promocyjnej, treściach na waszej stronie, czy jej wypozycjonowaniu. Wręcz przeciwnie, na te usługi zaplanujcie większy budżet- obiecujemy, że przyniesie to wam ogromne korzyści.
Artykuł przygotowany przez firmę Mayko - Agencja SEO.