Zaloguj się:

Wiosenny przeglad samochodowy - o czym nalezy pamietac?Wiosenna aura sprzyja przeglądom oraz naprawom samochodu. Warto nową porę roku przywitać w sprawnym samochodzie! Jakie podzespoły powinny zwrócić naszą szczególną uwagę po zimie?

Wiosenne porządki... w aucie

Podstawą jest sprawdzenie ilości płynów eksploatacyjnych oraz wymiana opon z zimowych na letnie. W przypadku płynów konieczna jest zmiana płynu do spryskiwaczy na płyn letni. Konieczne jest określenie ilości płynu hamulcowego, oleju silnikowego. W przypadku zauważenia zbyt dużego ubytku tych płynów zasadna jest wizyta u mechanika – może to oznaczać, że przewody są nieszczelne. Płyny do samochodu znajdziemy w punktach takich jak stacja benzynowa czy sklep motoryzacyjny. Warto dobierać produkty zalecane przez producenta posiadanego przez nas samochodu! Wymiana opon jest konieczna – opony zimowe są znacznie sztywniejsze niż opony letnie. Inny rodzaj mieszanki gumy może przyczynić się do utraty kontroli nad samochodem, mniejszej przyczepności do podłoża, szybszego zużywania się.

Reflektory – zadbaj o oświetlenie!

Coraz mniejsza ilość światła oddawanego przez reflektory może być wynikiem przepalania się żarówek wewnątrz, silnego zabrudzenia lub też matowienia szkieł reflektorów. Istotne jest, aby po zimie określić przyczynę zmniejszenia ilości światła i naprawić usterkę.