Zaloguj się:

Jak bezpiecznie kupowac i sprzedawac w kantorach?Życie zawodowe wymaga od nas, abyśmy coraz częściej odbywali podróże służbowe. Zazwyczaj pracodawcy kierują nas do zagranicznych placówek firmy. Aby odpowiednio przygotować się do takiego wyjazdu potrzebujemy nie tylko kompletu dokumentów, ale przede wszystkim konkretnej waluty danego kraju.

Jak bezpiecznie wymieniać walutę?

Kupno i sprzedaż zagranicznej waluty to codzienność w setkach kantorów rozrzuconych po całej Polsce. Konkurują one między sobą o klienta, nierzadko stosując niedozwolone lub wątpliwe etycznie praktyki. Wielu zagranicznych turystów przyjeżdżających do Polski mogło przekonać się, jak działają nieuczciwe kantory: zamiana tablic z cenami czy też zawyżona cena kupna czy sprzedaży, podana małym drukiem – to tylko niektóre ze stosowanych w nich praktyk. Na szczęście istnieją bezpieczniejsze metody wymiany walut!

Kantor internetowy

Świetną alternatywą dla klasycznych kantorów są kantory internetowe. Dzięki prostej budowie stron kantorów klienci bez problemu mogą szybko i sprawnie sprawdzić oferowane ceny i porównać je z cenami oferowanymi na daną kwotę przez banki czy inne popularne kantory. Korzystny przelicznik walut wynika ze stale aktualizowanych kursów światowych oraz braku dodatkowych opłat za transakcje!