Zaloguj się:

Sporty motocyklowe - dla milosnikow mocnych wrazenSporty motocyklowe w Polsce są znane i lubiane – świadczy o tym chociażby olbrzymia liczba jednośladów, których pojemność przekracza 250 centymetrów sześciennych. Na brak zainteresowania kursami na prawo jazdy kat. A nie mogą narzekać również szkoły jazdy. Jak w Polsce wygląda kultura motocyklowa?

Polski motocyklista

Grupa polskich motocyklistów rośnie z roku na rok – sprzyja temu nie tylko coraz większa popularyzacja sportów motocyklowych, ale też rozsądne ceny maszyn znanych i cenionych producentów. Polscy motocykliści w przeważającej większości stosują się do zasad bezpieczeństwa, dbając o to, aby na drogach być widocznymi i słyszalnymi. Niestety, w kraju nadal odnotowuje się wysoki odsetek kolizji i wypadków z udziałem motocyklistów. Wiele z nich spowodowanych jest ignorowaniem jednośladów na drogach.

Polscy motocykliści wiele uwagi poświęcają również odpowiednim strojom – większość z nich posiada profesjonalne kaski, rękawice ochronne oraz kombinezony jedno lub dwuczęściowe.

W Polsce nie brak miłośników sportów motocyklowych i międzynarodowych wyścigów – zrzeszeni w klubach fani obserwują zmagania Maxa Biaggiego, Valentino Rossiego czy Jorga Lorenzo. Znani ze zmagań w MotoGP Sportowcy to prawdziwe ikony i osoby reprezentujące konkretne marki motocykli.

Najnowsze informacje o swoich faworytach w Moto GP znajdziesz na portalu Wroooom!