Zaloguj się:

Obce waluty - gdzie nabyc je lub sprzedac najkorzystniej?Współcześnie dużo podróżujemy za granicę: zarówno służbowo, jak i prywatnie. Podczas wyjazdów tych musimy posiadać ze sobą zagraniczną walutę – najczęściej jest to Euro. Gdzie najkorzystniej kupić lub sprzedać walutę, bez konieczności opłacania prowizji? Oto kilka wskazówek!

Zasady działania kantorów

Klasyczne, stacjonarne kantory rywalizują między sobą o klienta. Korzystają ze zbliżonego do ustalonego przez NBP kursu zagranicznych walut względem złotego, i zazwyczaj doliczają do tego swoją prowizję. Prowizja może być zależna od sumy, którą chcemy wymienić lub kupić. Przy niewielkich kwotach jest ona mała, jednak jeśli wymieniamy sporą ilość gotówki kwoty prowizji mogą sięgać od kilkunastu o nawet kilkudziesięciu złotych! Na polskim rynku działają również nieuczciwe firmy wymiany walut, które zachęcają do wymiany po niskich kursach – okazuje się jednak, że niski kurs dotyczy zazwyczaj skupu, wysoki zaś – kupna. Informacja o tym jest jednak ukryta lub napisana niewielkim drukiem.

Waluty w... internecie!

Rozsądnym rozwiązaniem okazuje się być korzystanie z kantorów internetowych. Są proste w obsłudze, dają możliwość porównania cen skupu i sprzedaży w najpopularniejszych placówkach wymiany walut i bankach. Dodatkowo transakcja jest możliwa bez wychodzenia z domu!

Porównywarka kantorów internetowych - sprawdź najnowsze kursy walut i porównaj je w najpopularniejszych kantorach w Polsce.