Zaloguj się:

Gzie wymieniac dolary? Krotki przewodnik po kantorachWyjazd do Stanów Zjednoczonych czy Kanady to nie lada wyprawa. Warto przygotować się do niej porządnie, pamiętając nie tylko o dokumentach, ale również o wymianie konkretnej waluty. W tym pomogą nam kantory stacjonarne oraz internetowe.

Gdzie wymieniać walutę?

Zasadniczo mamy dwie możliwości wymiany waluty – możemy zrobić to stacjonarnie (np. w kantorze czy też banku) lub poprzez kantory internetowe. W przypadku tych pierwszych nie brak ich w każdym mieście w Polsce. Warto jednak wiedzieć, że prywatne kantory, pomimo dostosowania się do średniego kursu danej waluty na dany dzień, doliczają sobie prowizję od transakcji, która stanowi ich dzienny przychód. W przypadku niewielkich kwot nie odczujemy prowizji, jednak jeśli kwoty są wysokie, może ona wynieść nawet do kilkudziesięciu złotych!

Warto również wspomnieć, że na polskim rynku działają nieuczciwe firmy wymiany walut, które wykorzystują niewiedzę oraz pośpiech swoich klientów. Niestety, zazwyczaj to firmy prywatne, w których nie ma możliwości cofnięcia dokonanej transakcji.

Kantory internetowe

Alternatywą dla kantorów pobierających prowizję może być skorzystanie z kantoru internetowego. Poza możliwością wymiany waluty możemy też prześledzi aktualne kursy w najpopularniejszych placówkach w Polsce.