Zaloguj się:

Kobieta i zdrowieWspółcześnie coraz więcej mówi się na temat profilaktyki zdrowia – szczególnie w przypadku dziewcząt i dorosłych kobiet. Lekarze biją jednocześnie na alarm: liczba zachorowań na choroby nowotworowe dróg rodnych oraz HVP rośnie z roku na rok. Jak skutecznie dbać o zdrowie i zapobiegać, zamiast leczyć? Konieczne są regularne wizyty u specjalistów!

Najpowszechniejsze badania o największym znaczeniu!

Gwarancją zdrowia są przede wszystkim regularne wizyty u lekarza. W przypadku pań zdrowych coroczne wizyty u ginekologa to obowiązek. Podczas wizyty powinna być wykonana cytologia, czyli pobranie wymazu z dróg rodnych. Na podstawie pobranego materiału możliwe jest wczesne wykrycie zmian nowotworowych. Im wcześniej zmiany zostaną zauważone, tym większa szansa na całkowite wyleczenie. Cytologia pozwala też na wykrywanie infekcji dróg rodnych i określenie ich skutecznego leczenia.

Kolejnym ważnym badaniem, które kobiety mogą i powinny wykonywać również samodzielnie, jest sprawdzanie piersi na obecność guzków i zmian w ich tkance. Badania takie również przeprowadzane są w gabinetach ginekologicznych.

Co jeszcze?

Wizyta u specjalisty pozwoli również na rozwianie wątpliwości dotyczących dobrania odpowiedniej metody antykoncepcji. Poprzez wywiad środowiskowy lekarz zaleci najlepszą metodą, niezagrażającą zdrowiu pacjentki.

O kobiecych badaniach niezbędnych dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia czytaj więcej na www.medica2000.com.pl