Zaloguj się:

Gadzety na prezent
Szukanie pomysłu na oryginalny i ciekawy prezent często przypomina błądzenie w chmurach. Kierunku brak, a w którą stronę byśmy nie poszli, nie mamy pojęcia czy to będzie dobra strona. I wtedy z pomocą przychodzą nam gadżety. W końcu nie bez przyczyny mówi się, że „małe jest piękne”.

Gadżet – słowo rzeka

Choć definicja słowa gadżet jednoznacznie wskazuje nam, że jest to niewielki przedmiot, jakiś wymysł, urządzenie, które niekiedy nie ma funkcji użytkowej, nie jest w stanie zamknąć go w sztywnych teoretycznych ramach. A dzieje się tak dlatego, że w ramach tych nie pozwala zamknąć się ludzka fantazja, której to efektem jest wciąż rosnąca liczba różnych gadżetów. Figurki, podstawki, różnego rodzaju breloczki, małe urządzenia, które właściwie nie służą niczemu – ludzka fantazja wydaje się nie mieć granic.

Dla Niej i dla Niego.

Gadżety mają to do siebie, że część z nich ma charakter uniwersalny i doskonale nadaje się na prezent dla każdego, podczas gdy inne dedykowane są konkretnym kategoriom osób. Są gadżety typowo męskie i typowo kobiece. Są takie, które idealnie nadają się na prezent urodzinowy i takie, które można wręczyć przy specjalnej okazji, jak na przykład przejście na emeryturę, rozpoczęcie kariery zawodowej, czy rozwój swoich zainteresowań. Co je łączy? Przede wszystkim to, że są niewielkich rozmiarów i skutecznie wywołują uśmiech na twarzy.

Gadgety reklamowe

Swoje miejsce wśród różnego rodzaju gadżetów mają też gadżety reklamowe. Jak wskazuje ich nazwa, od zwykłych gadżetów różnią się funkcją, jaką mają pełnić. A czy są skuteczne? Jak najbardziej. Gadżety reklamowe choć są niewielkie, mają jednak w sobie wielką moc. Nie tylko promują firmę, ale też ciągle przypominają o niej i wyróżniają ją na tle konkurencji. Ciekawie zaprojektowane, będące elementem identyfikacji wizualnej firmy i estetycznie wykonane – są bardzo skuteczne.

Prezent dla klienta lub kontrahenta

Ze względu na swój specyficzny charakter, gadżety reklamowe sprawdzają się jako prezenty dla klientów, pracowników, kontrahentów, osób zainteresowanych działalnością firmy. Budują pozytywne skojarzenie z marką i potrafią wpływać na przyszłe decyzje biznesowe. A to wszystko w oparciu o tak zwaną regułę wzajemności, która mówi, że im więcej dajemy z siebie, tym więcej z siebie dać chcą osoby obdarowane.

Gadżet, może i nie jest wielki, ale wiele może. Bez względu na to, czy jest prezentem dla bliskiej osoby, czy pełni funkcję reklamową, zawsze kojarzony jest pozytywnie. I w tym tkwi jego fenomenalna skuteczność.

Przykładowe pomysły na prezent dostępne na www.fabrykagadzetow.com