Zaloguj się:

Drukowanie w firmie. Laserowa czy atramentowa?Drukarka – jedno z podstawowych urządzeń wyposażenia biura. Wspiera jego pracę, czyniąc ją nie tylko przyjemniejszą, ale też bardziej efektywną. Niezawodna, solidna, gwarantująca doskonały efekt druku – tego od niej oczekujemy? A który rodzaj najlepiej wpisze się w nasze oczekiwania? Czy w biurze lepiej sprawdzi się drukarka laserowa, czy może atramentowa?

Zalety drukarek atramentowych


Gdy tylko pojawiły się na rynku, szybko zaczęły wypierać drukarki igłowe. Co takiego sprawiło, że tak szybko zyskały masy zwolenników? Przede wszystkim relatywnie niska cena, możliwość drukowania w kolorze, niewielkie rozmiary, a także niski poziom hałasu. Wszystkie te czynniki sprawiają, że do dziś drukarki atramentowe są najczęściej wybieranymi na potrzeby prywatne. Bo o ile drukujemy na własne potrzeby, nie mamy wymagań, by drukarka pracowała w zawrotnym tempie, czy gwarantowała nam perfekcyjną jakość wydruku lub skanu. Ale, jeśli chodzi o biuro … tu mamy wyższe wymagania.

Priorytety pracy w biurze


Tutaj nasze wymagania w stosunku do drukarki są znacznie wyższe. Przede wszystkim zależy nam na szybkości wydruku. I przy tak intensywnej eksploatacji drukarka atramentowa nie spełnia naszych oczekiwań. Spełnia je natomiast drukarka laserowa. Co więcej to właśnie technologia laserowa gwarantuje nam najwyższą jakość drukowanego tekstu i grafiki. I nie chodzi tu tylko o efekt krótkotrwały, ale także o to, że wydruk laserowy jest znacznie trwalszy i odporniejszy na działanie czynników zewnętrznych, niż wydruk za pomocą drukarki atramentowej. Dlatego też to właśnie drukarki laserowe polecane są do pracy biurowej.

Cena zakupu nie oznacza ekonomii


Bardzo często popełnianym błędem podczas zakupu drukarki do biura jest kierowanie się jej ceną. Tymczasem niski koszt zakupu wcale nie musi być tożsamy z ekonomią. Wręcz przeciwnie, tania drukarka często oznacza wysokie koszty eksploatacji. Tak też jest w przypadku wielu drukarek atramentowych. Tymczasem laserowe, które przy zakupie są droższe, w czasie eksploatacji generują oszczędności, a koszt wydruku jednej strony jest znacznie niższy, niż w przypadku druku atramentowego.
Szybkość wydruku, jego jakość, a także niższe koszty eksploatacji pozwalają nam śmiało powiedzieć, że dla biura najbardziej ekonomicznym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest drukarka laserowa. Doskonale sprawdza się przy wysokim poziomie eksploatacji, gwarantuje najniższy koszt wydruku strony i jakość, której firma z pewnością nie będzie się wstydzić. Bez względu na to, co drukuje i w jakich ilościach. Dlatego warto w nią zainwestować.
Druga część artykułu dostępna pod adresem www.drukuj24.pl